Jak korzystać ze stalowej giętarki i maszyny do cięcia

- Nov 29, 2017-

Zwykle używa się giętarek i maszyn do cięcia prętów zbrojeniowych na budowach w celu wykonywania prac betonowych, a także jest to łatwe w pracy z innymi materiałami, które są powszechnie stosowane w budownictwie mostowym, drogowym i kolejowym

Konstrukcje i inne projekty, w których metal łatwo się wygina. Wspólne pręty zbrojeniowe są sprzedawane po średnicy w krokach co 1/8 cala. Zbrojenie do # 4 może być często zginane i cięte ręcznie. Pręty zbrojeniowe o większej średnicy nie są zwykle używane poza betonem komercyjnym lub przemysłowym i zwykle wymagają specjalistycznego sprzętu, takiego jak nożyce hydrauliczne i giętarki.


图片2.png

Krok 1: Zrozumienie swojego zbijaka do prętów zbrojeniowych

Upewnij się, że wybrałeś właściwą maszynę do gięcia prętów zbrojeniowych dla grubości zbrojenia, które próbujesz zgiąć i kąta, który chcesz osiągnąć. Jeśli używasz elektrycznej maszyny do gięcia, upewnij się, że masz odpowiednie połączenia elektryczne dostępne dla urządzenia. Pedały nożne służą głównie do obsługi maszyny giętarki. Bez sytuacji awaryjnych musisz mieć wolną rękę do manipulowania procesem gięcia prętów zbrojeniowych. Ze względów bezpieczeństwa pracownicy muszą także zapewnić możliwość odejścia od maszyny i natychmiastowego zatrzymania operacji.

Krok 2: Ustawianie zbrojenia prętów zbrojeniowych

Regulacja kąta gięcia za pomocą kołka regulacyjnego na większości popularnych giętarek. Pokrętła regulacji mogą zazwyczaj manipulować zbrojeniem z kątów od 1 stopnia do 180 stopni lub więcej.

Krok 3: Karmienie zbrojenia w maszynę

Zakładając rękawice ochronne. Podnieś pręt zbrojeniowy i umieść go w szczelinie podajnika maszyny.

 

Krok 4: Użyj pedałów, aby uruchomić giętarkę

Za pomocą pedałów steruj maszyną zbrojenia. Zauważ, że jesteś w dobrym miejscu, gdzie możesz odejść od maszyn i natychmiast zatrzymać działanie.

Krok 5 : Usuń zbrojenie

czyszczenie pedałów i usuwanie zbrojenia z maszyny. W wielu przypadkach trzeba dodać drugie zbrojenie do zgięcia, w takim przypadku można powtórzyć proces zgodnie z potrzebami.